ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8605692
*
nr 860 5692
Spegel
Rektangulär, höjd: 111
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 19:44:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 21:15:28
1
250 kr
16/11 14:11:13
2
300 kr
17/11 08:48:50
2
350 kr
17/11 18:54:42
3
Vinnande bud
17/11 19:47:29
2
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:55
*
Spegel
nr 860 5692
Spegel
Rektangulär, höjd: 111
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 21:15:28 | 1 | 250 kr |
16/11 14:11:13 | 2 | 300 kr |
17/11 08:48:50 | 2 | 350 kr |
17/11 18:54:42 | 3 | Vinnande bud |
17/11 19:47:29 | 2 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:55